BRODNICA POJEZIERZE BRODNICKIE NOCLEGI

Przejdź do treści

Menu główne:

POJEZIERZE BRODNICKIE

* BRODNICA *
* POJEZIERZE BRODNICKIE *
Geografische Region - Strasburger (Brodnica) Seenplatte, Tor von Masuren, Ökologie -Übernachtung.

Agroturystyka Brodnica Zbiczno Bachotek Dwa Parki Krajobrazowe z dogodną bazą noclegową oraz wypoczynkową zapraszamy cały rok na skraju dwuch wij: kujawsko-pomorskiego_warmińsko-mazurskiego.
POJEZIERZE BRODNICKIE TO DWA PARKI KRAJOBRAZOWE Z KILKANASCIOMA REZERWATAMY PRZYRODY I KILKASET POMIKÓW PRZYRODY Z BARDZO CIEKAWYM PAGORKOWATYM A NAWET GORZYSTYM KRAJOBRAZEM .


Mała miejscowosć otoczona lasami i kilku dziesięcioma jeziorami. Jeżeli chcesz odpocząć ekologicznie, zdrowo, leczniczo-uzdrowiskowo i bezstresowo to zapraszamy w Brodnicki Park Krajobrazowy, położonego na terenie Pojezierza Brodnickiego Klimat jest tu wyjątkowo sprzyjający do odpoczynku i lecznictwa uzdrowiskowego. Charakteryzuje się przecudnie czystym, świeżym powietrzem oraz ciszą i spokojem, gdzie ludzie żyją w pełnej harmonii z naturą, która odwdzięcza się swoimi dobrami. Niezaprzeczalnym walorem odpoczynku na Pojezierze Brodnickie jest kojąca cisza zmącona jedynie śpiewem ptaków, rechotem żab, klekotem bocianów, klangorem żurawi oraz żerujących bobrów, spacerujących saren i innej oswojonej dzikiej zwierzyny, w okolicy jest kilkanaście rezerwatów przyrody z rzadką roślinnością, jak owadożerna rosiczka, wełnianka, czerwień błotna. Są szlaki rowerowe, piesze, wodne na spływy kajakowe. W okolicy jest mnóstwo kilkusetletnich pomników przyrody, a także muzea, skanseny maszyn rolniczych, zabytki. W pobliskiej miejscowosci można zobaczyć odkryte slady osadnictwa sprzed dziesięciu tysięcy lat. Nad Brodnicą w sąsiedztwie Drwęcy i ruin zamku góruje pokrzyżacka wieża, w okolicy jest wiele zamków i pałaców, w których jak co roku odbywają się walki rycerskie.
Trasa prowadzi nad rzeką Skarlanka, w pobliżu jeziora Kochanka i skręca w  kierunku Grzmięcy. Czterokilometrowy szlak kończy się obok pola  biwakowego nad jeziorem Strażym. Jeśli nie chcemy pokonać całego  dystansu, możemy zwiedzić fragment ścieżki.
Miasto z ponad 700-letnią tradycją leży na granicy historycznych regionów Ziemi Chełmińskiej, Prus i Mazowsza. Nazwa przylgnęła ze względu na graniczne położenie i przejście przez wodę brodem. Do XV w. Brodnica stanowiła ważny ośrodek militarny i gospodarczy Prus. Miasto w swojej historii wielokrotnie przechodziło pod różne panowania, przeżywając powodzenia i niepomyślne czasy. Informacje na temat miasta i okolicy zawarte sa na stronie serwisu internetowego: www.Brodnica.miasto.biz.
Warto się tu zatrzymać bo zobaczyć możemy wiele: jaz na rzece, nieczynny młyn oraz elektrownię wodną, stary tartak, zgryzy bobrowe na dębinach, nory bobrów i magazyny żywności, a także bogatą florę, w tym zabytkowe dęby.
Otaczające jeziora posiadają liczne kąpieliska z atrakcjami

Jest to również raj dla wędkarzy
Z miastem sąsiadują jeziora Górznieńskie oraz Młyńskie, które kształtują miły dla oka krajobraz i są atrakcją turystyczną. Znajdziemy plaże, wypożyczalnie sprzętu, pomosty, a w okolicy – ścieżki rowerowe i piesze szlaki. Zmęczeni aktywnością możemy zatrzymać się w pięknym dworku.
Okoliczne lasy bardzo chojnie witają zapalonych grzybiarzy
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego